< návrat zpět

Práce žáků

Republiková výtvarná soutěž Moudrá moudra sovy Rozárky

- kategorie rukodělných prací: oceněna Justýna Jančová, VI. třída (2013/14),

- kategorie kresba: oceněna Kristýna Kotásková, IX. třída (2013/14)

 

 

_______________________________________________________________________

VÍTĚZNÉ VÝTVARNÉ PRÁCE ŽÁKŮ V SOUTĚŽI "TAK TO VIDÍM JÁ"

V RÁMCI CELOŠKOLNÍHO PROJEKTU MĚSÍC UMĚNÍ (jaro 2013)

VODA

Líčení běžně užívané věci

Studená, čistá a čirá tekutina tvořící naše tělo. Vládkyně, která rozhoduje o životě na ,,Modré planetě" a je od ní odvozen též tento název. Takhle lze popsat vodu - Boží zázrak. Právě ona je důvodem, proč zatím existuje život pouze tady, na Zemi. Tvoří základní podmínku k životu. Ve starověkém Řecku se věřilo, že se její vládce nazývá Poseidon a pravidelně své království kontroluje z kočáru taženého mořskými koníky. Tito živočichové patří k milionu dalším, jimž tekoucí zázrak poskytuje domov. Buď je její chuť tak slaná, že se nedá pít nebo ji nazýváme sladkou. Vodu používáme neustále. Dostupnost základní složky života je jiná a obrovský rozdíl například mezi „Černým kontinentem" a stále bohatou, i když krizí zmítanou Evropou, jde vidět na první pohled. Potřebujeme ji ráno jako tzv. životabudič, během dne, kdy do sebe musíme dostat více než dvě litrové nádoby i večer při sprchování, když po nás stékají tisíce kapek. Vodu používáme i budeme používat, bez ní bychom byli doslova namydlení.

Klára Badanková, IX. třída (2012/2013)

 

Český jazyk a literatura, V. třída, 2012/2013, vyučující Mgr. L. Sakařová

Voda

Pramínek plyne a žbluňká
do potůčku se vyvíjí.
Už řeka šumí jen zlehounka,
až z vodopádu kapky padají.

U jezera zpívají ptáci,
u rybníka mnoho zvířat,
z kaluží nepijí jen savci,
každý u vody musí zpívat.

To počasí se hodně mění,
někdy déšť zaplaví záhon,
někdy sníh pokryje celou zemi,
kapky jen občas vyschnou.

Monika Dostálová, V. třída (2012/2013)

 

Vodník

Vodník žije ve vodě,
chytá ryby po vodě.
Chytá, chytá celý den,
přeje rybám dobrý den.

Ryby plují nad Vltavou,
hrají si na schovávanou.
Vodník volá: „Pojďte sem!"
budem spolu celý den.


Marek Trňák, V. třída (2012/2013)

 

Vodní duch

Dlouhé roky žil vodní duch v rybníku, který patřil k zámku Mekštejn. Teď už ze zámku zůstala jen zřícenina a lidé utekli do všech koutů světa. A tak se vodní duch rozhodl, že se odstěhuje.
Vyhlédl si kašnu před radnicí ve Zvoníkově. „To bude to pravé," řekl si. „Půjdu tam a budu provozovat jen malá kouzla." Ještě ten den se u kašny zastavil malý chlapec Daniel. Dostal žízeň a tak nastavil pusu k proudu vody, který stříkal ze sloupu v kašně, napil se a nestačil se divit. „Vždyť je to citronová limonáda!" vykřikl.
Uslyšela to malá Jana a rychle běžela vodu ochutnat. Pak úžasem vykřikla. „Jú, to je
malinovka!"
A tak se po městě roznesla, že v kašně u radnice se dějí zázraky. Lidé si sem chodili nabírat kávu, mléko a dokonce i víno. Stačilo si jen přát.
Jednou v noci se jeden nenasyta přikradl ke kašně s několika vědry. Nabral si je plná a doma tu tekutinu přelil do lahví, že je bude prodávat po okolních vesnicích.
Vodnímu duchovi se to nelíbilo. Druhý den byly všechny prodané láhve prázdné, i když to v nich žbluňkalo. A na štítcích bylo napsáno „Vzduch z radniční kašny". Od té doby už tekla z radniční kašny zázračná voda jen jednou za měsíc.

Marek Plachý, V. třída (2012/2013)

Vodní království

Byl jednou jeden podvodní hrad a v něm žila jedna zlá královna. Každý den jí nosila zakletá zvířata drahé kameny, ale stále jí to bylo málo.
Jednoho dne se zvířata vzbouřila a poslala zprávu královně. V té zprávě se psalo, že už jí zvířata nikdy nebudou nosit drahé kameny. Královna se rozzuřila tak, že se na hladině jezera začaly objevovat vlny. Rybáři se polekali a šli se zeptat vodníka, co se děje.
Vodník se tedy šel podívat, co se to v podvodním světě stalo, a zjistil, že se královna zlobí na zakletá zvířata. Vodník svými kouzly přemohl královnu a osvobodil zakletá zvířata. Rybáři i zvířata se vodníkovi odměnili velkou fajfkou s puškvorcovým tabákem.
Všichni pak spolu spokojeně žili dlouhá léta.

Vojtěch Adámek, V. třída (2012/2013)

Mořská víla

V jednom dalekém oceánu bylo velké mořské království, kde žili král s královnou a s princeznou, která se jmenovala Aquamarina. Každý den se scházela se svým nejlepším kamarádem, který se jmenoval Aquamen. Měl ji tuze rád.
Jednoho dne do jejich království připlaval jeden zlý vládce žraloků - král Netvor. Přijel, protože si chtěl vzít Aquamarinu za ženu. Když se to Aquamen dověděl, rozhodl se, že bude o princeznu bojovat. Vyzval tedy Netvora na souboj. Byl to boj velmi těžký, moře šumělo, dunělo a všude byly obrovské vlny. Aquamenova láska byla tak velká, že mu dala sílu, aby celý souboj vyhrál.
A konala se velká mořská svatba, na kterou přišli hosté ze všech moří, jezer, rybníků a řek.

Sabina Kocmanová, V. třída (2012/2013)


Mořská víla a piráti

Za devatero řekami a moři žila jedna mořská víla. Jmenovala se Emilka. Měla modré šaty a modré střevíce, modré oči a dlouhé modré vlasy.
Jednou se plavila po moři loď, mořská víla uslyšela hluk lodi a lidí. Doplavala na břeh a podívala se svým zlatým dalekohledem. Viděla loď, na její vlajce byl podivný znak. Víla se podívala do mořské knihy a v knize bylo napsáno, že taková vlajka je pirátská, že kradou zlato. Tak se víla rozhodla, že piráty napraví. Loď právě doplula ke břehu. Z lodi vyšli čtyři chlapíci a jeden kapitán. Protože začala být zima, rozhodli se, že si rozdělají oheň. Po chvíli začali mít hlad a tak si upekli ryby.
Druhý den svítilo slunce, až do chvíle, než se mořská víla vzbudila. Pak nastalo krupobití. Chvíli pršelo, chvíli padaly kroupy...Tak se piráti rozhodli, že odplují z ostrova a že už nikdy nebudou krást.
Za pár měsíců se kolem zase plavila loď, kde byli napravení piráti. Víla tomu nevěřila, tak se přesvědčila. Proměnila se ve starou stařenu. Loď připlula ke břehu, vyšli z ní čtyři chlapíci a jeden kapitán. Víla přišla za nimi a pravila: „Nemáte kus chleba pro chudou stařenku?"Piráti na nic nečekali a hned vytáhli z podpalubí kus chleba. Víla poděkovala azmizela ve vodě. A tak už nikdy piráti nekradli.

Jana Hubáčková, V. třída (2012/2013)

 

Český jazyk a literatura, IX. třída, 2012/2013, vyučující Mgr. L. Beranová

PŘÍBĚHY NA PI/PY

Pytlák Pepík přilepil pitomé slepici pyžamo k pivovaru. Slepice pípala a čepýřila se, protože slepýš píše netopýrovi o slepici a Pepíkovi. Slepice vypila pivo a pípla „jupí". Opilá slepice klopýtla a pitomÝ pirát a pyrotechnik slepici utopili v pivu. Pijavice pískla na Pepíka, protože se přilepila k pilníku. Pepík se ale přilepil také. Pivovarník odlepil pyžamo, Pepíka i pijavici a dál pil pivo s pyrotechnikem, pirátem a pionýry.

Kristýna VEČERKOVÁ

 

Pyšný netopýr pije pití. Slepýš piluje písničku. Pipi píše písemku a slepýš pyká, že písemku propíchal pinzetou. Pí Pilíšková pospíchala za pianistou. Pijáci se zapily pilným pionýrům. Pytel pilin se propíchl pilou. Píšeme písničky po písmenech. Pyramida písniček se zpívá. Velké pivo pije Pilíšek a Pilíšková popíjí malé pivo. Píše pitnější pivečko s PY. Piště písmeny v písemce. 

Pavla KAMENÍKOVÁ

Slepýš

Slepýš pískal na píšťalku, pyšná opice propíchla kopytem pytel pylu. „Pitomý slepýš," piští opice. Píchla kopytem pitomého slepýše, slepýš pyká. Pinokio píše dopis Pikatchuovi. „Pivo pije slepýš i opice". Pinokio zapisuje: „Opili se, spí." 

Jan HORÁK

Netopýrův pivovar

Netopýr píše Pikačuovi dopis. „Pitomý Pikačů pirát Pygmej píše Pepíkovi o pivovaru." Pikačů koupil ping-pong, propisku, písek, piáno, píšťalku, pyramidu, papír. Pepík netopýrovi koupil pilíř, pivo, pyré, pilník. Opilý netopýr píše pirátovi Pygmejovi. „Pitomý Pygmeji Pikaču koupil písek a Pepík pilíř."

Eva PAPAJOVÁ


Pyroman Pikachu upíchal slepýše. Pyká v pivnici a pije opiját. Pirát pitvá slepýše. Pije pivo a koupil si konopí. Píchá do pískomyla. Pískomyl piští: „Ty pip pip pip, ještě pískám".

Jaroslav PLUHAŘ

Pískající Piňakolada

Pepíček pil Piňakoladu. Pil Piňakoladu a pískal písničky. Pepíček pískal, pískal„písk, pí-pí písk." Pepíčkova Piňakolada pískala. Pepíček písk „Piňakolada píska?" Piňakolada odpískla: „Pepíček zpitý, pískot Piňakolady slyší."

Dominik JANČA

Pitomci piráti

Piráti zpívají opilecké písničky. Propíchávají si piercingem pupíky. Popíjejí pivo. Kapitán pinká na piáno a píská na píšťalku. Pirát Hopíček pilníkem piluje pilu pro šupinaté piraně s pijavicemi. Opilci dozpívají a pinkají ping-pong. Pilný pirát Pepík piraně polapí, přilepí pivoňkou k žampionu a k piškotu. Pianista kapitán kapituluje a opije se. Lumpi piráti pistolí picli kapitána.

Klára BADANKOVÁ

Pepík lepil lepidlem papírového netopýra. Netopýr se pyšnil s pyžamem. Pepík netopýrovi pískal písničky. Pepík pospíchá spinkat s netopýrem.

Kateřina NOSKOVÁ

Pivovar Pepína je pivovar opilců. Opíjí se tu opilci, pitomci, pyromani, pyrotechnici, Pikaču i slepice. Opilci se opíjejí pivem a Jupíkem stejně jako slepice, opice a Pikaču. Pipi pilotka uloupila topinku. Pipi píše na papír propiskou. Do dopisu spisuje pitomá písmenka pro pyromana Pikačua. Pikačua píchala pýcha pyromanů. Pitomě popichuje Pikaču Pipi. Pipi a Pikaču se slepicí propíjela pivem a Jupíkem.

Anežka ŠMÍDOVÁ

Třpytivý slepýš Pepíno koupil pytel špičkových piškotů. Přikoupil pivo, piáno, pití, papír, propisku, písek, pyrit, pivoňku, kopyto, pistoli, pizzu, pisoár, pinetky, piňakoládu... Pískal písničku, pilotoval pískovištěm, zpíval. Piiiicccc... klopýtl, pitomec. Pil pivo, opilec. Špička kopyta klopýtla. Slepýš pištěl, zašpinil netopýra Jupitera pylem. Špinavý netopýr zpychl. Píchl slepýše pilníkem. Odnetopýroval...

Denisa ZAORALOVÁ

Pepíček a slepice v pivovaru
Pepíček pil pití, až se přepil. Slepice se napínala a pípala „píp píp", Pepíček přepilotoval pivovar jako pilot pro rozčepýřené pírko. Pírko se třpytilo. Slepice se napínala pro pivo, až ji pokropilo. Slepice klopýtla, Pepík přepilotoval pivovar za slepicí, ale opilá slepice už vypila pivo s pyrotechnikou. Už ani nepípne, píše Pepík na pivovar propiskou. Pitomý pitvař pitvu zapírá a spíše pije pivo. Pivo s pyrotechnikou v Písku už pije jen pitomý opilý pitvař.

Veronika KRÁLÍKOVÁ

 

Pyšná slepička Pepinka koupila pytel pilin, pilník, pivo a papíry. Pivo vypila, opila se a pilníkem si zapilovala drápy. Opilá klopýtla, ale dál se pyšnila pilovanými drápy. Slepýš Pupík slepil pytel s pilinami lepidlem a pyšnil se jako Pepinka. Když dopil Pepinčino pivo, pískal ji na píšťalku písničku.

Veronika CHERYNOVÁ

 

PŘÍBĚHY NA POČÁTEČNÍ PÍSMENA JMEN ŽÁKŮ

K
Kristýna kytku kresliLa, květy krasné, kulaté. Karlík kolem kráčel, křikne: „Krásné kytky kreslíš." Karlík krÁčí kolem Kryštofa, kolo kolizic. Koleno krvácí, konvičkou kropí, kolo kaput. Kdo kolečko koupí? Kolem kráčí Katka, kolečko koulí, kluci křičí: „Koulejte!" Kolo kutálí, "kop" krtka. Kluci křičí „krtek, kalamita!". Krtek kopeček kryje, kleje kluky. Kolo kopnou, křoví kácí.
Kristýna VEČERKOVÁ

Klap, klap, klap. Kopyta koridoru kůlny. Kolem kamarádů kráčí krásný kávový klusák - klisna Kréta. Kdysi klisnička kulhala kvůli křehkým kostem. Kouše kedlubnu kvůli kondici. Ke kůlně kulhá kovář Kapusta. Kůň Kapitán kopl kováře Kapustu kolmo ke kolenu, které krvácí. Kapusta kleje, kritizuje. Koně, kterého kousl komár, kamarádi krmí, koupou, kartáčují. Kolem koně krouží kotě. Krásný každodenní klid.
Klára BADANKOVÁ

Kůň kopl Kláru. Klára kuňkala, kolikrát kůň kopne Kláru? Klára klopýtla ke kýblu. Kůň klusal ke konci klády. Kráčel krásnou krajinou. Klára kulhala ke Katce. Katka kartáčovala klisnu. Klisna kousla kartáč, Katka koukala. Klára kolem Katky kulhala. Koně krásně klusali ke krajině.
Kateřina NOSKOVÁ

V - Velryba Vendula
Velká velryba Vendula vyplavala ve velké Venezuele. Viděla velrybáka Vladislava. „Vladislave", volala, „Vladislave". Vydala se ve Venezuele vyhledat velrybáka Vladislava. Vysoké vlny však vynesly velrybáka Vladislava velmi vysoko. Vladislav volal: „Vendulo, Vendulo". Vendula však volila Věci veřejné. Vendula věřila ve Václava Vydru, vedoucího Věcí veřejných.
Veronika CHERYNOVÁ

 

INZERÁTY

REDBULL Vám dává křídla, PITBULL Vám bere ruce.
Prodám dva motorové čluny. Jeden bez motoru, druhý bez člunu.
Dominik JANČA

Seznamka, končí Vaše samota, začíná trápení. Zn. RYCHLE, CELKEM LEVNĚ.
Prodám oplatek „Delisa". Zn. KVALITNÍ, NIKDE JINDE NESEŽENETE!
Jsem 50tiletý, starý, ošklivý, tlustý muž. Zn. HLEDÁM ŽENU OPAČNÝCH VLASTNOSTÍ!
Ztratil se mi pes. Zn. SLYČÍ NA JMÉNO „NA, TADY MÁŠ PIŠKOT".
Veronika KRÁLÍKOVÁ

Koupím koloběžku. Zn. Kola přizpůsobitelná výšce.
Prodám nepoškozený volejbalový míč. Zn. Tomu, kdo si jej sundá ze stropu.
Prodám slabikář Braillova písma. Zn. Tomu, kdo vidí.
Veronika CHERYNOVÁ

Prodám nové záchodové prkýnko. Zn.: Použité.
Hledám nového sponzora. Zn.: Jsem alkoholik.
Koupím psa. Zn.: Nemá mi kdo hlídat manželku.
Pavla KAMENÍKOVÁ

Koupím hrnek s uchem dovnitř - malé prostory.
Hledám vás, však víte koho, neříkejte, že jste to nečetl!
Kniha napsána Braillovým písmem - to musíte vidět!
Mladý, krásný, úspěšný a bohatý s velkou vilou. Nehledám nic, jen se chlubím.
Prodám lepicí samolepky, pouze 1x použité.
Daruji křivý nos - už dlouho si potřebuji vybít zlost.
Firma, která vám dodá dostatek vody - naředí ji.
Prodám zázračné černé žárovky - rozsvítí se a je tma!
Klára BADANKOVÁ

Daruji nakousnutý chléb. Zn. Už nemůžu.
Prodám nefunkční televizor za 1 Kč.
Vyměním naši babičku za metr dřeva.
Prodám našeho taťku za motorovou pilu, dělají stejné zvuky oba dva.
Hledám velkého psa, který se nebojí sám sebe.
Kateřina NOSKOVÁ

Prodám jednu zbraň. Zn.: Potřebuji na advokáta.
Eva PAPAJOVÁ

Pan Ptáček - prodám vše, co létá. Prodej letadel.
Vyzkouším vaši elektriku, v případě úrazu odcházím.
Kouše, vrčí, trhá, zlobí - kupte si pejska levně. Psí útulek.
Prodej různých typů peněženek. Ps: Jsou prázdné.
Probuďte sousedy! Kupte si maxi repráky. :-)
Kristýna VEČERKOVÁ

Nevaž se, odvaž se. Horolezci s.r.o.
Čínan, Cikán, Pitomec, díky za ten dlabanec. O, bože. Náboženská kuchyně
Jaroslav PLUHAŘ

Hodinový manžel Pepa - přijedu, vyřídím, opravím - to vše do patnácti minut! ;-)
Odchyt holubů "Orel"- 100% spolehlivost! Když uletí holubi, volejte hned Orlovi. Zn.: 100% spolehlivost! :-)
Denisa ZAORALOVÁ

Prodám snubní prstýnek se jménem Jana Nováková.
Prodám pěkný, zánovní snowboard. Zn.: Druhá lyže k nenalezení.
Prodám 100 ks filmů do fotoaparátu. Zn.: Použité pouze jednou.
Denis CHERYN

Prodám 70 kg starého železa! Značka: Moc mluví!!!
Prodám zboží s 5letou zárukou! Značka: Reklamace se nepřijímá!
Prodám dírkované módní tričko! Značka: Není prokousané moly!!!
Anežka ŠMÍDOVÁ

Kontakt

telefon: 573 369 102
mobil: 606 624 119
info@zszborovice.cz
Sokolská 211,
768 32 Zborovice
IČO: 708 39 425

Vyhledávání

Návštěvnost stránek

počítadlo.abz.cz